ההיסטוריה והשכבה של הכדור המתבונן

תמיד הוקסמתי מכדורי המבט – הכדור הססגוני המבהיק והמשקף הזה בדרך כלל מונח על דוכן. כפי שגיליתי, ההיסטוריה שלהם צבעונית ומגוונת כמו שהם! קישוט גן דקורטיבי זה פשוט מלא בהיסטוריה (בעצם משעמם), שפה ואגדה (עובדות מהנות).

ראשית עלינו לנסוע אחורה בזמן למאה ה -13 (עכשיו זה מסע בזמן). מפוחי זכוכית מיומנים מוונציה יצרו את הכדורים היפים והמבריקים. באופן אישי, קרוב לוודאי שהם השתמשו בחלקים מוזרים ונהנו קצת, אבל זו רק דעתי! ואז אנו מתקדמים לתחילת המאה העשרים, כומר וכימאי איטלקי כינה אותם "כדורי אור". באותה תקופה פרסם מפורסם אחר – פרנסיס בייקון הצהיר כי "לגינה ראויה היו צריכים כדורי צבע מעוגלים כדי שהשמש תוכל לשחק עליהם". כדורים מביטים זכו לפופולריות רחבה במהלך התקופה הוויקטוריאנית – המשמשים בחוץ ובבית. גם במאה ה -19, המלך לודוויג מבוואריה הרים את הכדורים דרך הגינה שלו בטירה הרנצ'ימססה (נסה לומר 3 פעמים מהר) אז הפופולריות המשיכה. כמו שציינתי, בעצם משעמם!

לאגדה ולשאלה יש כמה עובדות מהנות. נאמר כי כדור מבט מביא אושר, מזל טוב ושגשוג לאלה שהיו בבעלותו. הגלובוס היה ידוע כמסיר רוחות רעות ומזל רע. לורה מספרת כי מכשפה לא תוכל להפסיק להסתכל על עצמה או על הגרסה האחרת שהיא לא יכלה לשאת להסתכל על הדימוי שלה – כך או כך היא תתרחק ממך! מאמינים כי כדורים עשויים זכוכית צבעונית בניגוד לסוג המראה מושכים ולוכדים רוחות רעות. הוויקטוריאנים מצאו להם שימוש מעשי ומכאן השם "כדור באטלר". המשרת ממוקם במיקום אסטרטגי ויכול לפקח על הצורך של האורחים מבלי לבהות בהם, ובכל זאת להגיע בקסם כדי לסייע למבקר. הדרום קלט את זה והניח אותם בשער הקדמי כדי שיראו מי מגיע ויהיה להם זמן להסתיר או להכין כוס תה (זו הגרסה המוקדמת של שיחות ההקרנה). בל נשכח את מתנת החתונה, להביא את הכלה לאושר לביתה החדש.

מהר קדימה להיום … כדורי מבט משמשים היום לקישוט הגן. הם יכולים לשפר את המראה הכללי של הגינה שלך. לא משנה מה הנושא שלך, יש גלובוס שמתאים לזכוכית מפוצצת, נירוסטה, נחושת או קרמיקה. הכדור המשקף מאפשר לראות את פרחי הגן, השמים והמבנים במבט אחד. לא רק בין הפרחים אלא ניתן להניח אותם בבריכה, באמבט הציפורים או לתלות אותם בעצים.

מילת אזהרה – אסור לעולם לשחרר או להסיר את החותם בצוואר הכדור. לחות בתוך הכדור תגרום לקילוף החומרים המשקפים (אוף). יש לקחת גלובוסים מביטים בחודשים קרים כדי למנוע מהקפאה או סדק. גשם לא יפגע בכדור אבל סערה אלימה יכולה לשלוח ענפים לעוף ולסדוק את הזכוכית.

משתמשים בכדורי מבט בגנים מפורסמים ברחבי העולם, מדוע לא לתת לאחד לשקף את אישיותכם ולהביא את המשיכה המושכת את העין לחצר שלכם. חוץ מזה קצת מזל אף פעם לא פגע באף אחד!Source by Marianne Droste

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *