המירו את הסלון שלכם – שיפוץ בית

מתקופות מוקדמות בארצות הברית (ארה"ב), ועד שנות השבעים, פעילות משפחתית רבה התמקדה בסלון הבית. המכונה גם "החדר המקבל", יצרני הבית לקחו את האורחים לשם ברגע שנכנסו לבית. חדר זה הכיל את מיטב הישיבה והריהוט. שם הווילונות היו תלויים דק על החלונות. פסנתר קטן עשוי להתגורר בחדר. אגרטל עם פרחים חתוכים טריים וקערה מלאה באגוזים או נענע עשוי לנוח על שולחן הקפה. "תאכל משהו בזמן שאני מביא קפה מהמטבח," יכול יצרן בית לומר לאורחים.

בהיותו נקי ללא רבב, מיקום הסלון איפשר לבני הבית לבדר אורחים מבלי להגיע רחוק לדירה (שם הסתבכו בלגנים). יצרן בית עשוי לנהל בנוחות שיחה מנומסת ומעניינת ולהשאיר רושם על האורחים בסלון. המיקום ההוא, החדר המעיל והעניב ביותר בבית, שידר תחכום כמו גם ניקיון והוא זיהה את המשפחה כמי שעולה במעמד החברתי (או שלא). אבל, הדיור השתנה בארה"ב בשנות השבעים, כאשר אנשים רצו לבטא את עצמם, לקבל יותר ברירה, והם דאגו פחות למה שהאורחים חושבים עליהם.

הם דאגו יותר להגדיר את ביתם עם מרחב מחיה דמיוני ושימושי. ובכל זאת, גם כיום ברוב הבתים שזה עתה נבנו, כמו גם אלה שנבנו לפני שנות השבעים, יש חדרי מגורים. עם זאת, חדר המשפחה (איפה נח הרדיו, אז ישב מכשיר הטלוויזיה, ועכשיו הטלוויזיה בעלת המסך הרחב מונח על קיר) מרכזת כמעט את המשפחה ואת אורחיה. בידור בעידן הדיגיטלי, שיחה לא פשוטה, מצריך גישה לתכנים דיגיטליים (אין צורך במעיל ועניבה).

בעלי בתים החלו לשפץ את חדרי המגורים שלהם למשרדים ביתיים, חדר מיוחד עם שולחן, עמדת עבודה למחשבים וגישה מקוונת. ואז, תחנת העבודה למחשבים התפתחה והפכה למקור למשחקי מחשב וסלונים ומשרדים רבים לשעבר הפכו לחדרי משחקים מקוונים. עכשיו, לא מחשוב ולא משחק דורשים רצף של חדרים בחדר. טאבלט או מחשב נייד מאפשר מחשוב נייד וטלפון חכם מאפשר משחק מקוון.

היכן זה משאיר את הסלון הישן? יש אנשים שמציבים שם בר, עם שולחן ביליארד. עבור אנשים אחרים זה הפך לחדר השינה של האורחים (נסגר עם דלת גישה לשירותים מלאים). חיות מחמד לפעמים מקבלות את החדר עבור עצמן, עם המיטה שלהן, צעצועים, בר hundes (בר כלב עם מים וקיבולים), ודלת גישה המוצבת בבסיס דלת הכניסה. כל אחד מהרעיונות הללו הגיוני יותר מחדר מגורים נטול חיים, רדוף רוחות רפאים וארנבות אבק. # Tag1writerSource by Tony A Grayson

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *